Restauracja Fortezza - Dworska 1, 61-619 Poznań +48 61 821 36 60

O restauracji


Schrontwierdzy Poznań

Dziewiętnastowieczny schron, będący częścią Twierdzy Poznań, stał się najważniejszym elementem konstrukcji obiektu i sercem naszej restauracji.

Ramaobrazu

Inspiracją do wykończenia wnętrz była rama obrazu. To właśnie ten element powtarza się w różnych miejscach obiektu. Przy wejściu głównym odwiedzający zobaczą fragmenty ramy drewnianej, która stworzy obramowanie dla serca restauracji – XIX wiecznego schronu – i będzie poniekąd dopełnieniem pięknego obrazu. Odrestaurowany schron będzie też ozdobiony stalową wstęgą. W przestrzeni restauracyjnej drewniane ramy otoczą specjalny, sprowadzany z Włoch piec do wypieku pizzy. Elementy ram i obrazów powtórzą się także na ścianach pokojów hotelowych.

Modernizmz tradycją

Cały obiekt – to dialog pomiędzy tradycją i nowoczesnością. Z jednej strony na gości czeka interesujący, modernistyczny budynek, gdzie zjedzą smaczny, niedzielny obiad z rodziną, a odwiedzający Poznań biznesmeni urządzą konferencję. Z drugiej strony odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć oryginalne fragmenty fortyfikacji, co pozwoli poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Przeszłość podkreślono w elementach architektonicznych i w samej nazwie „Fortezza” (z włoskiego „forteca”).

LawaWezuwiusza

Na dachu schronu przygotowano zielony taras, natomiast przed wejściem do restauracji – ogród zachęcający do odpoczynku, wsłuchania się w śpiew ptaków i rozkoszowania się smakiem prawdziwej włoskiej pizzy w centrum Poznania. Do restauracji został sprowadzony z Włoch specjalny, opalany drewnem piec do wypieku pizzy, wykonany z lawy z Wezuwiusza.

Klimatycznekomnaty

Obok głównej sali restauracyjnej znajdują się pomieszczenia schronu – tutaj będzie można zjeść w bardziej intymnej, romantycznej atmosferze, w otoczeniu świec i wypełnionych historią ceglanych murów.

F
?
?
?
?