Krótka historia spełnionych marzeń

Czasami z marzeń mogą powstać rzeczy wielkie, interesujące i unikalne. Takie, które po realizacji, przyczynią się do rozwoju miasta i zostawią po sobie trwały ślad w jego topografii. Te marzenia czasami ocalają stare budowle od zapomnienia, nadając im zupełnie nowego znaczenia i sensu.

Z takiego marzenia powstał hotel ForZa i restauracją Fortezza. Wiele lat zajęła nam jego realizacja, począwszy od odnalezienia i renowacji ponad stuletniego schronu, poprzez projekt, aż do kształtu, który został ostatecznie osiągnięty.

Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki będą miały okazję obejrzeć osoby z całej Polski. Goszczącym u nas biznesmenom i turystom odwiedzającym Poznań stworzyliśmy przytulne i komfortowe warunki do wypoczynku i pracy – to był nasz najważniejszy cel. Powstało miejsce, w którym oddycha się historią i w którym sami – zapewniając bliski kontakt z naszymi gośćmi i domową atmosferę – chcielibyśmy mieszkać. Staraliśmy się także dobrać zespół zgranych, otwartych i pełnych zapału ludzi, którzy zapewnią naszym gościom najwyższą jakość obsługi.

SCHRON TWIERDZY POZNAŃ

DUSZA PIĘKNEJ FORTYFIKACJI W MODERNISTYCZNYM WYDANIU

Dziewiętnastowieczny schron, będący częścią Twierdzy Poznań, stał się najważniejszym elementem konstrukcji obiektu i sercem naszej restauracji.

RAMA OBRAZU

INSPIRACJĄ DLA NASZEJ RESTAURACJI

Inspiracją do wykończenia wnętrz była rama obrazu. To właśnie ten element powtarza się w różnych miejscach obiektu. Przy wejściu głównym odwiedzający zobaczą fragmenty ramy drewnianej, która stworzy obramowanie dla serca restauracji – XIX wiecznego schronu – i będzie poniekąd dopełnieniem pięknego obrazu. Odrestaurowany schron będzie też ozdobiony stalową wstęgą. W przestrzeni restauracyjnej drewniane ramy otoczą specjalny, sprowadzany z Włoch piec do wypieku pizzy. Elementy ram i obrazów powtórzą się także na ścianach pokojów hotelowych.

MODERNIZM Z TRADYCJĄ

ZAPROJEKTOWANY ZE SMAKIEM

Cały obiekt – to dialog pomiędzy tradycją i nowoczesnością. Z jednej strony na gości czeka interesujący, modernistyczny budynek, gdzie zjedzą smaczny, niedzielny obiad z rodziną, a odwiedzający Poznań biznesmeni urządzą konferencję. Z drugiej strony odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć oryginalne fragmenty fortyfikacji, co pozwoli poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Przeszłość podkreślono w elementach architektonicznych i w samej nazwie „Fortezza” (z włoskiego „forteca”).

LAWA WEZUWIUSZA

PRAWDZIWIE WŁOSKA PIZZA

Na dachu schronu przygotowano zielony taras, natomiast przed wejściem do restauracji – ogród zachęcający do odpoczynku, wsłuchania się w śpiew ptaków i rozkoszowania się smakiem prawdziwej włoskiej pizzy w centrum Poznania. Do restauracji został sprowadzony z Włoch specjalny, opalany drewnem piec do wypieku pizzy, wykonany z lawy z Wezuwiusza.

KLIMATYCZNE KOMNATY

ROMANTYCZNE CHWILE W PIĘKNYM STYLU

Obok głównej sali restauracyjnej znajdują się pomieszczenia schronu – tutaj można zjeść w bardziej intymnej, romantycznej atmosferze, w otoczeniu świec i wypełnionych historią ceglanych murów. Dusza starej fortyfikacji w połączeniu z wykwintnym jedzeniem to idealny pomysł na randkę, rocznicę czy inne ważne uroczystości.

ROMANTYCZNE WIECZORY I NIE TYLKO

BAR I PIWNICZKA WIN NA SPECJALNE OKAZJE

Do dyspozycji gości oddaliśmy przytulny bar, który idealnie wkomponował się w jedną z izb zabytkowego schronu. Szkło, metal i nowoczesne wykończenie, wyglądają bardzo oryginalnie w towarzystwie ceglanych ścian. To tutaj nasi goście mogą napić się pobudzającej, aromatycznej kawy z ekspresu lub doskonałej herbaty, która pomoże odpocząć po ciężkim dniu. Mogą także uraczyć się znanymi na całym świecie piwami: niemieckim, pszenicznym – ERDINGER, czeskim – ROHOZEC, lub holenderskim – BAVARIA, lub spróbować wina z piwniczki win znajdującej się tuż za ścianą. To miejsce, w którym można spotkać się w miłym towarzystwie znajomych, lub porozmawiać o życiu z barmanem który, jak wiadomo, zawsze wysłucha i zrozumie.